تاکید یک انجمن دیگر بر ادغام دو بخش جشنواره فیلم فجر

به نقل سرویس سینما و تئاتر سیاه جامگان فرهنگی ، بعدازظهر روز گذشته، دوشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه جلسه هیات مدیره انجمن تهیه‌کننده ـ کارگردانان در محل ساختمان شماره دو خانه سینما به همراه حضور کامران قدکچیان، منوچهر مصیری، اصغر هاشمی، محمد احمدی، داود موثقی و مهرداد فرید برگزار انجام گرفت.

در این جلسه در خصوص جشنواره جهانی فجر و عملانجام آن در ماه جاری بحث و بررسی انجام گرفت و به اتفاق آرا، ادغام این جشنواره به همراه جشنواره ملی فجر که در بهمن‌ماه برگزار می‌شود، مورد تاکید قرار گرفت.      

براساس این گزارش، همچنین حاضران در جلسه معتقد بودند جشنواره جهانی فجر در تعداد سال گذشته توانایی ارتقای سطح بین‌المللی سینمای ایران را نداشته و نتوانسته عموم فیلم‌های ایرانی را در به همراهزار فیلم به میهمانان خارجی آن‌چنان که درخور سینمای ایران هست، عرضه کند  و از طرف دیگر قادر نبوده فیلمسازان ایرانی را در این پدیده حیاتی فرهنگی به همراه خود همراه سازد.

به نقل سیاه جامگان فرهنگی ، در روزهای گذشته کانون کارگردانان سینمای ایران و انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی نیز در بیانیه‌هایی جداگانه به همراه اشاره به برخی ضعف‌ها خوهستار ادغام دوبه همراهره‌ جشنواره‌ جهانی و ملی فیلم فجر انجام گرفته بودند.

نوشته تاکید یک انجمن دیگر بر ادغام دو بخش جشنواره فیلم فجر اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد