حضور پر رنگ فیلم‌های ایرانی در جشنواره پرو

به نقل سرویس سینما و تئاتر سیاه جامگان فرهنگی ، جشنواره بین‌المللی پرو (INCA IMPERIAL) جشنواره ای سالانه هست که علاوه بر برگزاری جشنواره در تاریخ مقرر، فیلم‌های انتخاب انجام گرفته را برای ساکنان منطقه لیما سیاه جامگان پرو در طول سال عرضه می‌کند.

فیلم کوتاه «فروزان» به کارگردانی میرعبه همراهس خسروی نژاد دهستان خانوم جوانی هست که شوهرش فوت انجام گرفته و به همراه ۲ فرخانومد کوچکش در روستا خانومدگی می کند. او سعی دارد از گله گوسفندانش در مقابل حمله شبه همراهنه دزدها محافظت کند.

فیلم کوتاه «روز موعود» به کارگردانی میدیا کیهست که به زبه همراهن انگلیسی ساخته انجام گرفته هست به همراه روایتی سوررئال دهستان فرشته مرگی را به تصویر می‌کانجام گرفت که سراغ یکی از قربه همراهنیانش می‌رود ولی این به همراهر روال کار به صورتی که انتظار دارد، پیش نمی‌رود.

همچنین فیلمنامه کوتاه «دوئل» نوشته حسن غفاری نیز در بخش مسابقه بهترین فیلمنامه کوتاه این جشنواره پذیرفته انجام گرفته هست.

سومین دوره جشنواره INCA IMPERIAL از تاریخ (۱۷ تا ۲۰ می) برابر به همراه ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت در منطقه لیما سیاه جامگان کشور پرو در آمریکای جنوبی برگزار می‌شود.

نوشته حضور پر رنگ فیلم‌های ایرانی در جشنواره پرو اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد