سیاه جامگان – اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، طی نقل کردان نوروزی در جمع آقام زلزله زده کرمانشاه و خطاب به ملت بزرگ ایران اظهارداشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند سال نو، سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق خواهد بود.

متن پیام نوروزی مدیر جمهور به این شرح هست:

« بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین

السلام علیک یا مولا یا امیرالمؤمنین

شاد به همراهش عرض می‌کنم خدمت ملت بزرگ ایران در جای جای این کشور و همه ایرانیان در سراسر گیتی و همچنین به اقوام و همسایگانی که نوروز را پاس می‌دارند.

همراه انجام گرفتن نوروز و شکوفایی طبیعت به همراه ماه پربرکت رجب، ایام میلاد ائمه هدی بویژه امیرالمؤمنین(ع) و بعثت پیامبر اسلام(ص) و ایام عبه همراهدت و اعتکاف که شکوفایی معنوی هست، به فال نیک می‌گیرم.

خدمت همه خانواده‌های شهیدان، جانبه همراهزان عزیز، آزادگان تبریک ویژه دارم و همچنین سلام و تهیت و درود به محضر ولی عصر امام زمان(عج).

به همراهید در این مکان یاد کنیم از آنهایی که در این لحظه به جای سفره نوروزی، سفره خدمت به ملت را انتخاب انجامه‌اند و برگزیده اند.

پزشکان، پرستاران، خلبه همراهنان، رانندگان، مرزداران، پلیس و همه آنهایی که در سراسر ایران در کنار سکوها، چاه‌های نفت، تلمبه‌خانه‌ها، اتاق‌های کنترل در کنار آمبولانس‌ها، ماشین‌های آتش نشانی، در راه‌های کشور ، خدمت را برای خود به عنوان وظیفه بزرگ برگزیده‌اند.

ملت ما خود را شریک در اندوه و غم عزیزانی می‌داند که در سال گذشته در اثر سیل، زلزله یا حوادثی چون حوادث هوایی یا دریایی به سوگ عزیزانشان نشستند. همه ملت ایران را در غم خود سهیم و شریک بدانند و خداوند بزرگ را به عنوان ولی خود در کنار خود ببینند و صبر و مقاومت و راه خانومدگی توأم به همراه معنویت را ادامه دهند.

سال گذشته، سال پیروزی و موفقیت ملت ایران بود، در صحنه انتخابه همراهت آن پیروزی شکوهمند، آن حضور تکان‌دهنده، آن رقابت بی‌نظیر، آن حضور توأم به همراه امنیت در حالی که بدخواهان چیز دیگری را می‌خوهستند؛

نزاع و دودستگی و پیروزی گروهی را بر گروهی می‌خوهستند.

اما انتخابه همراهت یک پیروز افزایش نداشت و آن ملت بزرگ ایران بود. ملت بزرگ ایران موفقیت دیگری را به رخ جهانیان کشید؛ آن زمانی که حوادث غم‌به همراهر در کشور پیش آمد.در کرمانشاه وکرمان، در دنا و در دریا، آقام اعلام انجامند که حادثه‌دیدگان تنها نیستند. این همدلی و همنوایی به عنوان یک موفقیت اجتماعی و اخلاقی و انسانی برای ملت بزرگ ایران ثبت انجام گرفت.

آقام ما  وقتی دیدند در خیابه همراهن اغتشاشاتی وجود دارد و ممکن هست امنیت جامعه‌شان به خطر بیفتد به صحنه آمدند و به همراه صدای رسا اعلام انجامند که انتقاد و اعتراض حق آقام هست اما ملت فهیم ایران، بی‌قانونی و خشونت را تحمل نخواهد انجام.

دشمنان ما در دنیا به فکر آن بودند که از آن بهانه برای شکستن ملت ایران هستفاده کنند اما اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب وا داشت و به عظمت این ملت اعتراف انجامند.

ملت ما که متداوم آفریننده صلح و آرامش در ناحیه و جهان بوده اند در سال گذشته به همراه تلاش پیگیر خود و سربه همراهزان مخلص و دیپلمات‌های پرتلاش خود توانستند در کنار ملت عراق، سوریه و لبنان ثبه همراهت و امنیت افزایشی را برای ناحیه به همراه بیاورند.

در سال گذشته همه کشور، شور، شعف، کار و تلاش بود و همانطور که رهبر معظم انقلاب اعلام انجامند، سال نو، سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق هست. در سال گذشته ملت ما قدم‌های نیکوی برداشت و کارآفرینان، کارگران، مهندسین و کشاورزان گرچه به همراه عارضه کم‌آبی مواجه بودیم، اما کشاورزان ما، سرافرازی ما و ملت بزرگ را آفریدند و به همراهز هم در گندم ما را خودکفا انجامند و به حول و قوه الهی در سال نو هم ما را خودکفا خواهند انجام. در زیادی از زمینه‌ها رکوردی را برای تغییر در زراعت و کشاورزی و در خوداتکایی بوجود آوردند و این راه را ملت ما ادامه خواهد داد.

مهندسین و کارگران ما، آنهایی که در راه‌آهن تلاش می‌انجامند و می‌کنند، هستان‌های مختلف را به راه‌آهن سراسری متصل انجامند. هستان همدان و کرمانشاه به راه‌آهن سراسری وصل انجام گرفت و در سال فردا نیز سه هستان دیگر به راه‌آهن سراسری وصل خواهد انجام گرفت. همه جوانان، فرهیختگان، ورزشکاران و هنرمندان برای‌ کشور موفقیت آفریدند.

دو دنبال بلند را در کنار ملت‌مان در سال گذشته دنبه همراهل انجامیم و در سال نو به کمک شما ملت بزرگ ادامه خواهیم داد. موضوع نخست ایجاد اشتغال و مبه همراهرزه به همراه غول بیکاری بود. گر چه هنوز مشکلات فراوانی به همراهقی مانده، گر چه هنوز جبران گذشته نیاز به زمان دارد، اما اشتغال سال گذشته ما در تاریخ کشور یا بی‌نظیر و یا کم‌نظیر بوده و در سال نو به همراهید اشتغال به همراهلاتری را بیافرینیم و این کار را به حول و قوه الهی به همراه کمک شما آقام انجام خواهیم داد.

سال تولید ملی در کنارش اشتغال و خودکفایی و نشاط هم در جامعه خواهد بود.

موضوع دوم مبه همراهرزه به همراه فقر بود. دولت دوازدهم مبه همراهرزه به همراه فقر را ادامه خواهد داد. مستمری مددجویان و مستمری‌بگیران کمیته امداد و بهزیستی در سال ۹۶ زیاد از ۳ برابر انجام گرفت. این گام نخست و حیاتی در زمینه مبه همراهرزه به همراه فقر بود. برای پایان مشاغل، کارمندان و کارگران در حداقل حقوق اقدامی انجامیم تا حقوق‌ها متعادل شود و این پلن را ادامه خواهیم داد. گام بزرگ دیگری در سال جدید و تا پایان دولت دوازدهم برای مبه همراهرزه به همراه فقر برخواهیم داشت.

دو درخوهست و خواهش از ملت بزرگ ایران دارم. خواهش نخست در سال جدید از همه کارآفرینان، کارگران، سرمایه‌گذاران، ایرانیان داخل و خارج هست. سال نو، سال سرمایه‌گذاری و تولید هست. همه به همراهید به همراه همه توان به رونق تولید بپردازیم. قدرت ملی ما در کنار تولید ما خواهد بود و این کارآفرینان هستند که می‌توانند قدم‌های حیاتیی را در سال جدید بردارند.

خواهش دوم من از جوانان عزیز هست؛ جوانانی که کشور و فردا آن ، تعلق به آنها دارد و به همراهید راه سربلندی کشور را ادامه دهند. آنچه برای همه ما حیاتی هست، عزت اسلام، سربلندی ایران، آسایش و رفاه ملت ایران هست. برای این سه دنبال بلند همه ما به همراهید تلاش کنیم و امید ما به جوانان عزیز هست.

به آنچه که  به جوانان و خانومان از آغاز دولت دوازدهم وعده انجامم و قول دادم و دولت ما متعهد انجام گرفته هست، عمل انجامه و آن را ادامه خواهیم داد. می‌دانیم نسل جوان ما خوهست به همراهلاتری دارد. می‌دانیم به همراه دنیای دیگری می‌خواهد شرایط جدیدی را برای کشور ببیند. نشاط افزایش را می‌خواهد. دولت متعهد به اشتغال جوانان، نشاط جوانان، آزادی جوانان و ادامه دسترسی آنان به هشدارات هست. هشدارات آزاد به معنای به روز بودن آقام نسبت به تغییرات جهانی ،به معنای اتصال دانشجویان و دانش‌پژوهان ما به همراه علم جدید دنیا و به معنای اتصال و ارتبه همراهط نزدیک‌تر به همراه آقام و اشتغال نو در این فضا هست.

به صورت حتم ما فضای مجازی امن، آسان و ارزان، توأم به همراه اخلاق و معنویت می‌خواهیم. در سایه این فضهست که مبه همراهرزه به همراه فساد  و شفافیت را ادامه می‌دهیم و آقام ما شاهد شفافیت افزایش در سال جدید خواهند بود.

خدایا به همراهران پربرکت و رحمت خود را بر ملت ما نازل گردان. خدایا در این ساعات زیبه همراهی آغاز سال از تو می‌خواهیم به همراهران فتوت، به همراهران اخلاق، به همراهران تحمل، به همراهران وحدت و انسجام و به همراهران تلاش برای توسعه و پیشرفت کشور بر ما نازل بفرمایی.

خادمین آقام، رهبر معظم انقلاب، دولت و نظام را برای تلاش افزایش، برای به اهتزاز در آوردن پرچم پیشرفت، آرامش، آسایش و رفاه در این کشور، زیاد از پیش موفق بگردان.

أَعْطِنِی بِمَسْأَلَتِی إِیَّاکَ جَمِیعَ خَیْرِ الدُّنْیا وَ جَمِیعَ خَیْرِ الاخِرَةِ ، وَ اصْرِفْ عَنِّی بِمَسْأَلَتِی إِیَّاکَ جَمِیعَ شَرِّ الدُّنْیا وَ شَرِّ الاخِرَه.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.»

نوشته سیاه جامگان – اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد