سیاه جامگان – اسرائیل: حمله به راکتور هسته‌ای سوریه، هانجام گرفتار به ایران بود

اسرائیل رسما مسئولیت حمله به راکتور هسته‌ای سوریه در سال ۲۰۰۷ را پذیرفت. مقامات اسرائیلی به همراه بیان این که این حمله هانجام گرفتاری به ایران بوده، تاکید دارند که اسرائیل اجازه ایجاد تاسیساتی که تهدیدی برای آن شود را نخواهد داد.

اسرائیل: حمله به راکتور هسته‌ای سوریه، هانجام گرفتار به ایران بود

 

به نقل سیاه جامگان# اسرائیل اعلام انجامه که بمبه همراهران راکتور اتمی سوریه در سال ۲۰۰۷ هانجام گرفتاری به ایران بوده هست. وزیر هشدارات اسرائیل روز چهارشنبه ۲۱ مارس (نخست فروردین) به همراه اشاره به این حمله، گفته هست که دنبال آن رساندن این پیام به ایران بود که اسرائیل به این کشور اجازه دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای را نخواهد داد.

 

اسرائیل کاتز، وزیر هشدارات اسرائیل، پس از اعلام این رویداد، در حساب توییتری خود نوشت: «این عملیات و موفقیت آن روشن ساخت که اسرائیل به کسانی که تهدیدی برای وجود این کشور هستند اجازه دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای را نخواهد داد. این یعنی سوریه آن روز و ایران امروز.»

 

به نقل بی بی سی، ارتش اسرائیل هم روز چهارشنبه (۲۱ مارس/ نخست فرودین) برای نخستین به همراهر به همراه صدور بیانیه‌ای حمله به رآکتور اتمی سوریه در سال ۲۰۰۷ را پذیرفت. نیروی هوایی اسرائیل در  این حمله که زیاد از ۱۰ سال پیش انجام گرفت رآکتور هسته‌ای سوریه را منهدم انجام.

 

در این ارتبه همراهط تصویر ها ماهواره‌ای و فیلمی منتشر انجام گرفته هست که لحظه انهدام رآکتور هسته‌ای سوریه را در صحرایی در نزدیکی  دیرالزور را نشان می‌دهند. این رآکتور در ۴۵۰ کیلومتری دمشق، سیاه جامگان سوریه قرار داشت و به کمک کره شمالی مخفیانه در سوریه ساخته انجام گرفته بود. بمبه همراهران راکتور فقط تعداد هفته پیش از شروع کار آن شد.

 

به نقل رادیو فردا، گادی آیخانومکوت، فرمانده ارتش اسرائیل اعلام انجامه هست که پیام حمله به رآکتور اتمی در سال ۲۰۰۷، این هست که اسرائیل هرگز اجازه نخواهد داد قدرتی که فردا این رژیم را تهدید کند، تشکیل شود. فرمانده ارتش اسرائیل همچنین تاکید انجامه هست: «این پیام ما در سال ۲۰۰۷ بود و این پیامِ امروزِ مهست و پیامِ در فردا دور و نزدیک نیز خواهد بود.»

 

سرویس مخفی اسرائیل از سال ۲۰۰۴ هشدارات حیاتیی را جمع آوری انجامه بود که در نهایت منجر به حمله هوایی جنگنده‌های اسرائیل به راکتور سوریه انجام گرفت. در آن زمان، ارتش اسرائیل سناریوهای مختلفی را هم برای انهدام این رآکتور اتمی آزمایش انجامه بود.

 

آژانس بین المللی اتمی اعلام انجامه هست که این ساختمان منهدم انجام گرفته به احتمالا  قوی یک رآکتور اتمی بوده هست. دولت سوریه ولی تاسیس رآکتور اتمی را تکذیب انجامه بود.

 

نوشته سیاه جامگان – اسرائیل: حمله به راکتور هسته‌ای سوریه، هانجام گرفتار به ایران بود اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد