سیاه جامگان – درگفتگوی تلفنی مطرح انجام گرفت: اقدام مشترک پایتخت -مسکو برای مقابله به همراه تروریست

به نقل سیاه جامگان#به گرازش از پایگاه هشدار‌رسانی ریهست جمهوری، رؤسای جمهور ایران و روسیه در گفتگویی تلفنی آخرین تغییرات بین المللی، ناحیه‌ای، اوضاع سوریه و چگونگی همکاری‌ها و روابط دوجانبه پایتخت-مسکو را مورد بررسی قرار دادند.

حجت‌الاسلام حسن روحانی در این تماس، حمله آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه به بهانه هستفاده از سلاح شیمیایی را اقدامی تجاوزکارانه و در رهستای روحیه دادن به تروریست‌های شکست خورده در این کشور عنوان انجام و گفت: اگر تجاوز و نقض آشکار قوانین بین المللی به سادگی و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از سوی عاملان آن امکان‌پذیر شود، به همراهید شاهد بی‌ثبه همراهتی‌های جدیدی در نظام بین الملل و ناحیه به همراهشیم.

مدیر‌جمهور به همراه بیان اینکه این اقدام تجاوزکارانه آمریکا نشان داد که به همراه تروریست‌ها رابطه مستقیم دارند، افزود: آمریکایی‌ها زمانی که احساس انجامند دست تروریست‌ها از ناحیه حیاتیی مانند غوطه شرقی کوتاه انجام گرفته، اینگونه تصویر العمل از خود نشان دادند.

روحانی افزود: حمله آمریکا و متحدانش به سوریه نشان دهنده آنست که در راه مبه همراهرزه نهایی به همراه تروریسم در سوریه به همراه مشکلات و مسائل جدید روبرو هستیم و به همراهید رایخانومی و همکاری افزایشی به همراه هم داشته به همراهشیم.

مدیر جمهور به همراه اشاره به اینکه آمریکا و برخی کشورهای غربی نمی‌خواهند که اوضاع سوریه به آسودهی به ثبه همراهت دائمی برسد، گفت: به همراهید برای حل بحران سوریه بر سرعت عمل در اقدامات خود بیافزاییم و در این رهستا جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا همکاری‌های خود به همراه روسیه را در چارچوب‌های دوجانبه و سه جانبه افزایش دهد.

روحانی افزود: متاسفانه با هم به همراه تنش آفرینی‌های جدید در ناحیه رژیم صهیونیستی دست به اقدامات تجاوزکارانه جدید علیه آقام فلسطین زده و این در حالیست که نبه همراهید اجازه دهیم آتش تنشی جدید در ناحیه شعله‌ور شود.

روحانی همچنین به همراه اشاره به وقوع فاجعه انسانی در یمن بر ضرورت ارسال کمک‌‌های بشردوستانه به آنان تاکید انجام و گفت: ادامه درگیری و کشتار آقام در یمن به نفع هیچ کس نیست و ایران آماده کمک به هر روندی در رهستای برقراری آتش بس، امنیت، صلح و نجات آقام این کشور هست.

مدیر جمهور همچنین به همراه بیان اینکه روابط و همکاری های ایران و روسیه در بخش های مختلف به نیکوی در حال پیشرفت بوده و توسعه معقوله همراهت تحرک شایان ذکری داشته اظهار امیدواری انجام به همراه تلاش مسئولان دوکشور روابط و همکاری های پایتخت- مسکو بویژه در زمینه اقتصادی و تجاری گسترش یابد.

روحانی ادامه داد: اراده جمهوری اسلامی ایران بر توسعه روابط و همکاری‌های نزدیک و صمیمانه‌تر به همراه روسیه هست.

«ولادیمیر پوتین» مدیر جمهوری فدراسیون روسیه نیز در این گفتگوی تلفنی، به همراه اشاره به اینکه ایران و روسیه در زیادی از مسائل و موضوعات ناحیه‌ای و بین المللی دیدگاه مشترکی دارند، گفت: حمله آمریکا و کشورهای غربی به سوریه به همراه هربهانه‌ای نقض فاحش قوانین بین المللی هست و این اقدام آمریکا و متحدانش چیزی جز جنایت بین‌المللی و تجاوز نبوده و بهانه کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه بی اساس و خلاف واقع هست.

پوتین به همراه بیان اینکه حمله آمریکا به سوریه در حالی انجام انجام گرفت که کارشناسان کمیسیون بین المللی منع سلاح های شیمیایی برای بررسی وارد سوریه انجام گرفته بودند، اظهار داشت: سازمان ملل متحد برای اجماع میان کشورها ایجاد انجام گرفت و نبه همراهید در رهستای تامین منافع سیاسی برخی قدرت ها به همراهانجام گرفت دلیلکه اگر همه بخواهند به همراه شیوه خود در عرصه بین الملل عمل کنند، به همراه هرج و مرج مواجه خواهیم انجام گرفت.

وی به همراه تاکید بر اینکه “این اقدامات متجاوزانه مانع از تلاش ما در راه مبه همراهرزه به همراه تروریسم و افراط‌گرایی در ناحیه و بویژه سوریه نمی‌شود”، گفت: روند رسیدن به صلح در سوریه به همراه این اقدام آمریکا دشوارتر انجام گرفت، اما به همراهید در هر صورت رایخانومی‌ها و روابط سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه ادامه یافته و برای توسعه صلح و ثبه همراهت و برقراری گفتگو در این کشور تلاش کنیم.

مدیر جمهور روسیه به همراه اشاره به ضرورت اقدامات برای حل بحران انسانی در یمن و آتش بس در این کشور، خاطرنشان انجام: ایران و روسیه به همراهید به همراه هماهنگی افزایش در رهستای توسعه صلح و ثبه همراهت در ناحیه گام بردارند.

پوتین همچنین بر توسعه روابط و همکاری‌های همه جانبه پایتخت- مسکو بویژه در بخش اقتصادی و تجاری تاکید انجام و گفت: در شرایط کنونی هستفاده از پایانی ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها  در رهستای گسترش روابط و معقوله همراهت ایران و روسیه ضروری هست.

نوشته سیاه جامگان – درگفتگوی تلفنی مطرح انجام گرفت: اقدام مشترک پایتخت -مسکو برای مقابله به همراه تروریست اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد