سیاه جامگان – رهبر معظم انقلاب سال ۹۷ را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام نهادند/ مخاطب شعار امسال آحاد ملت

به نقل سیاه جامگان#به گرازش از پایگاه هشدار‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌ معقولت آغاز سال ۱۳۹۷ هجری شمسی، به همراه تبریک به همه هم‌میهنان و ایرانیان بویژه خانواده‌های معزز شهیدان و جانبه همراهزان، و نوجوانان و جوانانِ امیدآفرین و پیشران حرکت علمی کشور، و به همراه آرزوی نوروزی شاد و شیرین و سالی پر از خیر و برکت، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری انجامند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در یک ارزیابی از فراز و نشیب‌ها، و تلخ و شیرین‌های سال ۹۶، این سال را «سال بروز عظمت و اقتدار و حضور ملت» خواندند و افزودند: در اوائل سال زیاد از ۴۰ میلیون نفر از آقام در انتخابه همراهت ریهست جمهوری و شوراها، حضوری زیاد نیکو، عظیم، خیره‌کننده و پرمعنا داشتند و این حضور در راهپیمایی روز قدس، راهپیمایی‌های ۹دی و برتر از همه در راهپیمایی تماشایی ۲۲ بهمن ادامه یافت.

ایشان، به همراه اشاره به پلن‌ریزی و تلاش ناکام دشمنان برای ایجاد ناآرامی در ماههای پایانی سال، راهپیمایی‌های خودجوش آقام در مقابل اغتشاشات را نشان‌‌دهنده حضور ملت بزرگ، بصیر، چالاک و آماده‌بکار ایران در همه میدان‌ها دانستند و گفتند: ملت ایران و حتی آن کسانی که دشمنان قصد داشتند اغتشاشات را به‌نام آنها پایان کنند، در مقابل اغتشاشگران ایستادند و به همراه این حادثه، عظمت ملت ایران زیاد از پیش روشن انجام گرفت.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، دستاورد دیگر جمهوری اسلامی در سال گذشته را «تبدیل تهدیدهای ناحیه‌ای به فرصت» دانستند و گفتند: یکی از اهداف تهدیدهای ناحیه‌ای، ضربه زدن به ایران بود اما جمهوری اسلامی نه تنها اجازه نداد تهدیدها به کشور آسیبی وارد کند بلکه آنها را به فرصت تبدیل انجام.

ایشان، تلاش‌های انجام‌انجام گرفته در جهت تحقق شعار سال ۹۶ یعنی «اقتصاد مقاومتی: تولید- ـ اشتغال» را از دیگر نقاط مثبت و امیدوارکننده برشآقاند و افزودند: کارهای نیکوی برای تولید و اشتغال انجام و شعار سال تا حدودی عملی انجام گرفت، به صورت حتم کارهای زیادی نیز به همراهقی مانده که به همراهید تا تحقق تکمیل این شعار دنبه همراهل و انجام شود.

حوادثی همچون «سیل، زلزله، غرق‌انجام گرفتن نفتکش، سقوط هواپیما و جان‌به همراهختن عزیزان هموطن در آنها» از جمله حوادث تلخ سال ۹۶ بود که رهبر انقلاب اسلامی به آنها اشاره و خاطرنشان انجامند: علاوه بر این حوادث، تداوم خشکسالی در برخی مناطق کشور و همچنین هستمرار مشکلات معیشتی برخی قشرها از گذشته، از جمله مواردی هست که همه به همراهید برای رفع آنها تلاش کنند.

ایشان در بیان چشم‌انداز حرکت آقام و مسئولان در سال جدید، گفتند: بنده در شعارهای سال، معمولاً مسئولان را مخاطب قرار می‌دهم اما امسال، مخاطب، همه آحاد ملت از جمله مسئولان هستند و همه به همراهید دشوار، کار و تلاش کنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای مسئله اص

لیِ امسال را نیز همچون سالهای قبل، مسئله اقتصاد و معیشت آقام خواندند و به همراه تأکید بر «تولید ملی» به‌عنوان محور اساسی در حل مشکلات اقتصادی، افزودند: اگر تولید ملی به همراه همت و پیگیری همگانی شتاب بگیرد، زیادی از مشکلات معیشتی آقام و مسائل اشتغال و سرمایه‌گذاری حل خواهد انجام گرفت و آسیب‌های اجتماعی کاهش زیادی خواهد یافت، بر همین اساس، نام و شعار امسال را «حمایت از کالای ایرانی» قرار داده‌ام.

رهبر انقلاب اسلامی، آحاد آقام و مسئولان را در حمایت از کالای ایرانی دارای نقش و وظیفه دانستند و افزودند: در نقل کردرانی روز نخست سال، ابعاد مختلفی را از آنچه آقام و مسئولان به همراهید در حمایت از کالای ایرانی انجام بدهند، تشریح خواهم انجام.

ایشان همچنین به همراه سلام به محضر حضرت بقیة‌الله (عج) و درود به روح مطهر امام بزرگوار، با هم‌انجام گرفتن بهار طبیعت به همراه بهار معنویت یعنی ماههای رجب، شعبه همراهن و رمضان‌المبه همراهرک را فرصتی برای رانجام گرفت و رویش مادی و معنوی ملت خواندند.

نوشته سیاه جامگان – رهبر معظم انقلاب سال ۹۷ را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام نهادند/ مخاطب شعار امسال آحاد ملت اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد