سیاه جامگان – قالیبه همراهف: امروز آقام به همراهید اقتصاد را اداره کنند نه یک عده خاص/دولت بدون حضور آقام کاری از پیش نمی برد

به نقل سیاه جامگان#عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دوران دفاع مقدس نزدیک ترین، بهترین و مانوس ترین الگو برای مهست تا از آن هم از بعد مادی، هم معنوی و هم اخلاقی درس بگیریم.

محمدبه همراهقر قالیبه همراهف در مراسم اهتزاز پرچم حرم رضوی در یادمان ثامن الائمه خراسان در منطقه حمیدیه به همراه درود بر روان پاک شهیدان و امام شهیدان بیان انجام: خداوند بزرگ را شاکریم که در آغاز سال نو و در ایام ماه عزیز رجب در یکی از محل ها و مقرهای رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس که بدون شک محل خانومدگی هزاران شهید و جانبه همراهز و ایثارگر بوده و در جمع راهیان نور و خانواده های معظم شهیدان و جانبه همراهزان، بزرگان و عشایر منطقه ولایت مدار حمیدیه گرد هم آمده ایم.

فرمانده لشگر ۵نصر در دوران دفاع مقدس به همراه بیان اینکه از آنجایی که این جمعی که کنار هم گرد آمده ایم قصد اصلی مان شناخت بهتر از دوران دفاع مقدس هست، اظهار انجام: دوران دفاع مقدس به عنوان یک پدیده ای که در ابتدای پیروزی انقلاب اتفاق افتاد و ۸سال ادامه یافت به تنهایی کفایت می کند که این دوره ۸ساله الگویی برای خانومدگی ما به همراهانجام گرفت. لازم نیست برویم کشورهای دیگر و حوادث دیگر را نگاه کنیم. اگر دستاوردهای دوران دفاع مقدس را ملاک عملمان قرار دهیم برای موفقیت و حل همه مشکلات و چالش هایی که امروز در کشور داریم، کفایت می کند. به صورت حتم من مخالف هستفاده از تجربه دیگران نیستیم. اما پدیده دوران دفاع مقدس نزدیک ترین بهترین و مانوس ترین الگو برای مهست که ما از آن درس بگیریم. هم از بعد مادی و هم معنوی و اخلاقی درس های زیادی برای ما دارد. نبه همراهید فکر کنیم اصول و مبه همراهنی اداره دوران دفاع مقدس چون محیط نظامی بوده نمی تواند در عرصه فرهنگی یا اقتصادی یا اجتماعی یا علم و فناوری الگو به همراهانجام گرفت.

توجه به خدا و به همراهور سنت های الهی از ویژگی های دوران دفاع مقدس بود

وی افزود: در بعد معنوی و اخلاقی وقتی به دوران دفاع مقدس نگاه می کنیم می بینیم یکی از ویژگی های دوران دفاع مقدس توجه به خدا بود. در این محیط نمی انجام گرفت به همراه کسی روبه رو می انجام گرفتیم که به یاد خدا نبه همراهانجام گرفت. به صورت حتم این درست هست چون در دوران دفاع مقدس احتمال شهادت زیاد بود افزایش به یاد خدا بود، این حرف درستی هست اما سوال این هست دلیل هرکجا هستیم به یاد مرگ و قیامت و معاد نبه همراهشیم؟ آیا وقتی جنگ و جبهه نیست همه ماندگار هستند و یا آیا همه آنها که به جبهه آمده بودند به شهادت رسیدند؟ پس به همراهید این درس را از دوران دفاع مقدس بگیریم که هر کجا هستیم به یاد خدا به همراهشیم. یکی از راههایی که به یاد خدا به همراهشیم یاد مرگ هست. یکی دیگر از ویژگی های دوران دفاع مقدس توکل به خدا بود.

وی به همراه بیان خاطره ای از نخستین به همراهری که در دوران جنگ تحمیلی به حمیدیه آمده بود، گفت: همین نقطه ای که اکنون ما در آن نشسته ایم زیر آتش دشمن بود. هیچ سروسامانی در ماههای نخست جنگ نبود. اگر به لحاظ مادی می سنجیدیم واقعا هیچ نقطه امید بخشی نبود آنچه که به همراهعث امید به رزمندگان می انجام گرفت توکل به خدا بود. آیا امروز در خانومدگی مادی و معنوی مان توکل مان به خدا هست؟ رزمندگان توکل بر خدا را به همراهور داشتند. هرچه برای شان پیش می آمد ولو دشواری و عدم موفقیت اما به همراهور داشتند خیرشان در آن هست. در دوران دفاع مقدس رزمندگان به سنت های الهی که لا یتغیر هستند ایمان داشتند.

 قالیبه همراهف به همراه تاکید بر اینکه امکانات کم مادی در دوران جنگ به دلیل توکل بر خدا و به همراهور سنت های الهی از سوی رزمندگان اسلام، خللی در اراده و روحیه رزمندگان ایجاد نمی انجام، تصریح انجام: به همراهور جنگیدن در جبهه حق، به همراهعث پیروزی ما انجام گرفت.

وی در بخش دیگری از نقل کردانش گفت: بعد از اپایان جنگ در هفته دفاع مقدس در دهه ۷۰ در مناظرات و صحبت ها خیلی از تحلیلگران سوال شان این بود که دلیل بعد از عملیات دفاع مقدس جنگ را ادامه دادید اگر ادامه نمی دادید این همه شهید نداشتیم و در دوران دفاع مقدس به پیروزی تکمیل نرسیدید. بنا بود حزب بعث را از بین ببرید و راه کربلا را به همراهز کنید و ملت ایران و عراق کنار هم به همراهشند، اما به کدام یک از این موفقیت ها دست یافتید؟ اما آیا امروز هم می توانند همان حرف های ۲۰سال پیش را بخانومند؟

قالیبه همراهف به همراه بیان اینکه روز قبول قطعنامه ۵۹۸ روز دشواری برای همه ما بود و امام (ره) فرمودند من جام زهر را سرکشیدم، تاکید انجام: تا آن روز وظیفه ما جنگ بود و آن روز پذیرش قطعنامه. چون به وظیفه عمل انجامیم و توکل داشتیم و معتقد بر سنت های الهی حرکت انجامیم همه موفقیت ها را نصیب مان انجام و امروز می بینیم به همه اهداف دوران دفاع مقدس رسیدیم.

تا صف ایمان آورندگان از منافقان جدا نشود پیروزی نصیب ملتی نمی شود

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به همراه  اشاره به دنبال امریکا و اسراییل مبنی بر ایجاد ناامنی برای کشورم

ان به همراه حضور در مرزها از طریق انجامستان و غرب کشور گفت: حتی داعش تا مرزهای جلولا در ۲۵ کیلومتری مرز ما هم حضور یافتند اما امروز رزمندگان ما در ارتفاعات جولا هستند و این همان تفسیر امام راحل هست که فرمودند راه قدس از کربلا گذشته و دغدغه دشمنان ما پیشرفت انقلاب اسلامی هست و همه اینها الگو گیری از دوران دفاع مقدس هست و سنت های الهی پابرجهست. اگر ما در راه خدا مقاومت کنیم ولو اینکه جمعیت اندکی به همراهشیم پیروزی نهایی از آن مهست.آنچه که لازم هست صبر هست.خداوند تا بندگانش را امتحان نکند و تا صف ایمان آورندگان از منافقان جدا نشود پیروزی را نصیب نمی کند. انسانها امتحان پس می دهند.

وی به همراه بیان اینکه در بعد اخلاقی در دوران دفاع مقدس گذشت و محبت از ویژگی های رزمندگان بود، گفت: آیا امروز در  خانومدگی مان اهل گذشت هستیم؟ آیا وقتی حق به همراه شمهست، به همراه بزرگواری از حق خودت می گذری؟ در مشکلات و ناملایمات اهل محبت هستیم؟ در دوران دفاع مقدس دروغ، غیبت و تهمت جایی در خانومدگی رزمندگان نداشت.

قالیبه همراهف دوران دفاع مقدس را به عنوان الگوی جامعه در بحث علم و فناوری خواند و گفت: امروز وقتی حرف از توان موشکی زده می شود و پرتاب ماهواره، نانو و پیشرفت های علمی و وقتی در تجهیزات نظامی بدون شک جزو ۱۰کشور نخست دنیا محسوب می شویم ، همه اینها وام دار دوران دفاع مقدس هست و در ان زمان پایه گذاری انجام گرفته هست. 

شایسته سالاری، شایسته گزینی و شایسته پروری ارکان اداره یک مجموعه هست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به همراه بیان اینکه پیچیده ترین موضوعات علمی در عرصه مسائل نظامی هست، تاکید انجام: پیشرفت قابل توجه ما در عرصه نظامی بی شک به دلیل دوران دفاع مقدس هست.  در حوزه مدیریتی راه کارسازی، دوران دفاع مقدس هست. شهیدانی عزیز ما همگی در همین راه شایسته سالاری شایسته گزینی و شایسته پروری که ارکان اداره یک مجموعه هست، قرار داشتند و اینها در دوران دفاع مقدس به بهترین شکل ممکن اتفاق می افتاد.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس عدالت برقرار بود. فرهنگ سازی نیز همین طور. امروز اگر فرهنگ بسیج و جهادی و روحیه خدمت را داریم همه به برکت دفاع مقدس بود. دفاع مقدس بزرگترین پدیده ای بود که برای خود تولید فرهنگ می انجام و این فرهنگ برای متداوم ماندگار هست. چون منطبق بر فرهنگ قرانی و اهل بیت هست.

فرمانده لشگر ۵نصر به همراه تاکید بر اینکه پدیده دفاع مقدس به  تنهایی برای الگو گرفتن در حل مشکلات اقتصادی کفایت می کند، اظهار انجام: اداره دفاع مقدس اداره آقامی بود. تا زمانی که بنی صدر در مسند بود و فرمانده کل قوا بود و به همراه سیستم سنتی سازمانی و کلاسیک می خوهست جنگ را اداره کند هیچ موفقیتی در جنگ نداشتیم چون آقام در اداره جنگ نقشی نداشتند. در همان ماه های نخست جنگ اجازه ورود ما به جبهه را نمی دادند چون می گفتند شما جنگ را نمی شناسید و ما ناگزیر بودیم از راههای مختلف دژبه همراهنی های مستقر را دور بخانومیم تا بتوانیم وارد جبهه شویم. اما وقتی بنی صدر عزل انجام گرفت و امام راحل دستور دادند آقام وارد دفاع مقدس انجام گرفتند، پیروزی های عظیمی اتفاق افتاد. نمونه آن را در زلزله کرمانشاه هم می توان دید. به صورت حتم وقتی آقام پای کار بیایند قدرت سازماندهی و مدیریت به همراهید به همراهانجام گرفت. به همراهید از همان دوران دفاع مقدس یاد بگیریم که آنموقع هم حضور آقام سازماندهی انجام گرفته بود. امروز هم اگر آقام امدند به همراهید ساختار سازی و سازماندهی انجام گرفته به همراهانجام گرفت. امروز آقام به همراهید اقتصاد را اداره کنند نه یک عده خاص.

وی افزود: قبل از دوران دفاع مقدس شهیدانیی که به همراهعث افتخار هستند کجا بودند و چه می انجامند. آیا امروز هم در حوزه های مختلف آقام ما نقشی دارند؟ هرچه هست دولتی و حتمی هست. کار دولتی بدون حضور آقام کاری از پیش نمی برد همه اش ناکارامدی هست و فساد از همین جا شروع می شود.

قالیبه همراهف به همراه بیان اینکه انقلاب ما دو رکن و دوبه همراهل دارد ؛ اسلام و آقام تصریح انجام: هریک از این دو به همراهل حذف شود انقلاب توان حرکت ندارد. ما در بعضی موارد اسلام را حذف می کنیم و در برخی آقام را. به صورت حتم عده ای هم هستند که نه به اسلام و نه به آقام اعتقاد ندارند و یک راه دیگری را می روند.

فرمانده لشگر ۵نصر در پایان به همراهبیان اینکه هرجا هستیم خود را مدیون شهیدان و اما م شهیدان دانسته و در سایه مقام معظم رهبری راه آنها را ادامه دهیم، گفت: همه بچه هایی که به جنگ می امدند الزاما همه حزب الهی یک دست و نماز شب خوان نبودند. اما وقتی وارد جبهه می انجام گرفتند تا فرماندهی هم پیش می رفتند و این می شود شایسته سالاری، تقویت انسان، مدیریت، اخلاق و… که امروز در خانومدگی مان نیازمند این فرهنگ هستیم.

نوشته سیاه جامگان – قالیبه همراهف: امروز آقام به همراهید اقتصاد را اداره کنند نه یک عده خاص/دولت بدون حضور آقام کاری از پیش نمی برد اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد