سیاه جامگان نیوز – اثبه همراهت سرطانزایی نوشیدنیهای داغ / قطعیت سرطانزایی مصرف تریاک

 

Share/Save/Bookmark

اثبه همراهت سرطانزایی نوشیدنیهای داغ / قطعیت سرطانزایی مصرف تریاک

پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ تایم ۱۱:۲۴

اجرای آزمایشی هستفاده از سامانه ردیاب خودرو از ابتدای خرداد در ۱۵ هستان آغاز می شود.

محمود ساوری در گفت‌وگو به همراه رویدادنگار قضایی رویدادگزاری تسنیم دربه همراهره آخرین وضعیت سامانه ردیاب خودرو اظهار انجام: از حدود یکسال قبل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه به همراه همکاری و هماهنگی سایر دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله دادستانی کل کشور، روسای پلیس‌های تخصصی ناجا شامل پلیس آگاهی و پلیس پیشگیری طرحی تحت عنوان نصب ردیاب خودرو برای کشف علمی خودروهای مسروقه مورد پیگیری قرار گرفت.

این مقام مسئول در معاونت اجتماعی قوه‌قضاییه به همراه بیان اینکه این طرح از ابتدای خرداد ماه سال جاری در ۱۵ هستان کشور اجرا می‌شود افزود: انتظار می‌رود به همراه اجرای این طرح شاهد کاهش قابل آمار و ارقام مرتبط به همراه سرقت خودرو به همراهشیم. به همراه اجرای این طرح، حتی اگر خودرویی هم به سرقت برود در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به کشف علمی آن اقدام می‌شود.

ساوری گفت: خودرو مسروقه به عنوان ابزار مادر در تکوین سایر جرایم، نقش زیاد حیاتیی دارد زیرا از خودروهای مسروقه برای حمل و نقل مواد مخدر، سرقت‌های مسلحانه، زورگیری‌ها و همچنین کلاهبرداری‌ها هستفاده می‌شود. پیش‌بینی می‌شود به همراه اجرای این طرح و کشف علمی خودرو مسروقه از این ابزار مادر در تکوین سایر جرایم هستفاده نشود.

مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه افزود: نکته‌ای که وجود دارد این هست که طرح نصب ردیاب خودرو یک طرح تکمیلا اختیاری هست و نصب ردیاب صرفاً یک ارتبه همراهط دوسویه بین مالک و خودرو بوده و فاقد هرگونه متعلقات دیگر نظیر سرورها و موضوعاتی از این دست هست.

ساوری ادامه داد: سرقت خودرو در کشور ما جزو جرایمی هست که متاسفانه به کرات در پایان هستان‌ها و منطقهستان‌ها اتفاق می‌افتد اما امیدواریم به همراه اجرای این طرح عملیات مجرمانه را برای مجرمین و مرتکبین دشوار و از این طریق نسبت به شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان سرقت‌های خودرو اقدام کنیم.

این مقام مسئول در دستگاه قضایی گفت: شناسایی و دستگیری سارقان به طور طبیعی موجب می‌شود بخش قابل توجهی از سارقین خودرو از چرخه عملیات مجرمانه سرقت خودرو خارج شوند اما دو یا سه نکته در بحث طرح نصب ردیاب زیاد موثر هست؛ نخست اینکه به همراه توجه به هماهنگی و همکاری که قرار هست بین مقام انتظامی و مقام قضایی صورت بگیرد، از آقام و مالبه همراهختکان که خودروهای مسروقه‌شان مجهز به این ردیاب‌ههست تقاضا داریم از اقدام خودسرانه و شخصی برای دستگیری سارق پرهیز کنند. دوم اینکه مقامات انتظامی و قضایی در یک هماهنگی موثر در پاسخگویی به کسانی که به عنوان مالبه همراهخته مراجعه می‌کنند در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به شناسایی و دستگیری سارق و کشف خودرو اقدام خواهند انجام. سوم اینکه مزایای اجرای این طرح به همراهید برای افکار عمومی تبیین شود اما نیاز به هشدار‌رسانی‌های عمومی برای هستقبه همراهل از اجرای این طرح داریم.

وی اضافه انجام: این هانجام گرفتار و انزار به سارقان نیز داده می‌شود که به همراه اجرای طرح مذکور، خطر دستگیری‌شان به همراهلا می‌رود و مجازات‌هایی که برای اینها در نظر گرفته انجام گرفته زیاد به همراهلهست و از طرفی هم منافع ناشی از جرم سرقت نیز برای‌شان به انجام گرفتت کاهش می‌یابد.

ساوری در پاسخ به سئوال دیگری دربه همراهره هزینه نصب این سامانه برای آقام گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی به هستان‌های پانزده‌گانه، در مرحله نخست تعداد شرکت مورد تایید معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قرار گرفته که فروش ردیاب‌ها توسط این شرکت‌ها انجام می‌شود و سایر شرکت‌ها نیز می‌توانند تقاضاهای مشابه خود را برای رقابت در اجرای این طرح به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم بدهند تا آنها نیز امکان رقابت در اجرای این طرح داشته به همراهشند.

مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه افزود: این طرح یک طرح انحصاری نیست و همه شرکت‌ها و افرادی که مایل به مشارکت در اجرای این طرح هستند می‌توانند تقاضای خود را بدهند. قیمتی که برای این محصول گذاشته انجام گرفته، ۱۵۰ هزار تومان هست و شرکت‌های تعیین انجام گرفته حق ندارند زیاد از مبلغ یاد انجام گرفته را از آقام دریافت کنند.

ساوری بیان انجام: اثر عمیق این طرح به لحاظ روانی برای پیشگیری از جرم سرقت خودرو زیاد به همراهلهست. در حال حاضر در سطح کشور ۲۱ الی ۲۲ میلیون خودرو وجود دارد که سه میلیون خودرو به دلیل پایین بودن ضریب ایمنی در معرض خطر سرقت قرار دارند. این سه میلیون خودرو عمدتا مربوط به ۵ برند خودرو شامل پراید، پژو، سمند، نیسان و پیکان هست که عمدتاً نیز سال تولید آنها مربوط به سال ۸۸ و پایین تر از آن هست.

این مقام مسئول در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم افزود: نخستویت ما در اجرای این طرح، نصب ردیاب بر روی خودروهای مذکور هست؛ ضمن اینکه نصب ردیاب روی سایر خودروها نیز بنا به تقاضای مالکان‌شان بلامانع هست و پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو مجهز به ردیاب شوند.

وی تصریح انجام: سارق یا سارقان نمی‌دانند کدام خودروها به این سامانه مجهز هستند زیرا حدود ۲۰ نقطه از هر خودرو قابلیت نصب این سامانه را دارد.

انتهای پیام/

کد مطلب: ۳۹۲۶۶۷

 

 

نوشته سیاه جامگان نیوز – اثبه همراهت سرطانزایی نوشیدنیهای داغ / قطعیت سرطانزایی مصرف تریاک اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد