سیاه جامگان نیوز – مصاحبه به همراه حجت‌الاسلام رستمیان دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی هستان سمنان

 

Share/Save/Bookmark

مصاحبه به همراه حجت‌الاسلام رستمیان دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی هستان سمنان

سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ تایم ۱۶:۱۶

ضرورت دوره های سواد فضای مجازی را شما چطور ارزیابی می‌کنید؟
بله به همراه توجه به اهمیت آشنایی به همراه فضای مجازی واقعا جای تشکر دارد از دفتر هستانی سازمان فضای مجازی سراج که تلاش انجامند و دوره های خیلی نیکوی را برگزار انجامند، رصدی که ما داشتیم زیاد دوره های مفیدی بوده و دلیل بر اینکه مفید بوده ، خیلی ها از ما درخوهست می‌انجامند که این دوره ها تکرار بشود و بعضی ها هم که نتوانسته بودند شرکت بکنند گاهی اوقات زبه همراهن به گلایه می‌گشودند که دلیل این فرصت در اختیار ما قرار نگرفت که بتوانیم شرکت کنیم. ما گفتیم که به هرحال امکانات محدود بوده، نیکو افزایش از این نمیانجام گرفت که افراد در کلاس شرکت بکنند. این نشان میدهد که دوره ها مفید بوده و ضرورت هم دارد.
به نظر شما ضرورت حضور نیروهای آقامی در فضای مجازی چگونه هست؟
عرض بکنم که ما نخستاً که اساس کار انقلابمون آقام بودند و تداوم این انقلاب هم حضور آقام هست و در عرصه فضای مجازی هم به نظر میرسد که ما هم کار انقلابی جهادی آقامی می‌خواهیم برای اینکه ان شاءالله این گسترش پیدا بکند و بدنه های لایه های مختلف آقام آشنا بشوند، به همراه توجه به گستردگی فضای مجازی حتماً به همراهید نیروهای انقلابی مؤمن ورود پیدا بکنند که ما مثل نهضت سواد آموزی دوران انقلاب که واقعا من یادم میاد که حتی به ماها می‌گفتند حتی یک نفر که به همراه سواد هست سعی بکند هرجایی هست و حتی در خانه اش هم کلاس نهضت سواد آموزی را راه بیندازد، در فضای مجازی هم همین ضرورت را الآن احساس می‌کنیم که هست. بنابراین حضور نیروهای آقامی هم به نظر می‌رسد که خیلی ضرورت دارد.
نیروهای آقامی و انقلابی آیا ضرورت دارد که در شبکه های اجتماعی حاضر بشوند یا خیر؟
بله بله ضرورت دارد، ضرورتش هم از این جهت هست که یک تعبیری مقام معظم رهبری در دیداری که به همراه فعالان فرهنگی و مجموعه تشکیلات داشتند که ” فضای زیادی از این عرصه دست دشمن هست و ما به همراهید کاری بکنیم که دشمن را بیرون برانیم ” ، نیکو اگر ماها حضور پیدا نکنیم که دشمن در این فضا عقب نشینی نمیکند. این تعبیر به نظرم زیبه همراهترین تعبیری بود که مقام معظم رهبری راجع به کاری که دشمن دارد در فضای مجازی می‌کند که شماها ورود پیدا کنید و دشمن را بیرون برانید از این فضا. ضرورت اقتضا می‌کند که ما در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به همراه تولید محتوا حضور پیدا کنیم، ما متأسفانه امروزه کپی برداری محتواهای تولید انجام گرفته خیلی زیاد داریم و به همراهید سعی کنیم که عزیزان خودشون محتوا داشته به همراهشند و تولید محتوا کنند در عرصه های مختلف مثل مسائل دینی، ارزشی، مهارتی و تخصصی. در همه عرصه ها ورود پیدا بکنند و ان شاءالله ما شاهد این به همراهشیم که تکمیلاً فضای مجازی از حضور دشمن پاک سازی انجام گرفته .
صحبت پایانی حاج آقا؟
امسال به همراه توجه به اینکه آغاز سال نو به همراه شهادت امام هادی (ع) آغاز می‌شود و شهادت به نظر من نوعی رویش و تولد هست و نوعی دمیدن روح به جامعه هست، ما به فال نیک می‌گیریم که آغاز امسال ما به همراه شهادت امام هادی(ع) و اون هم به همراه نام نامی هادی امیدوارم که در راه درست و صراط مستقیم هدایت بشیم و ان شاءالله به همراه عنایت حضرت هادی ، سال فرج امام زمان به همراهانجام گرفت.
حرفی دارید به همراه اون دسته از افرادی که فضای مجازی را صرفاً تهدید می‌دانند و می‌گویند وارد نشید؟
بنده موافق این نیستم، نه می‌توانیم بگویم ابداً فضای مجازی به درد نمی‌خورد و نه می‌توانیم بگوییم که تکمیلاً اعتماد بکنید، ما فضای مجازی را یک فرصت می‌دانیم، از این فرصت اگر درست هستفاده بکنیم نیکو خیلی میتوانیم امتیازهایی را به دست بیاریم و در واقع برنده این فضا به همراهشیم، اما اگر از این فرصت درست هستفاده نکنیم به هر حال به همراهخانومده هستیم. یک میدانی هست به هرحال. می خواهم مزین بکنم این بخش از صحبتم را به همراه کلام نورانی حضرت امام هادی (ع) که فرمودند: «الدُّنْيَا سُوقٌ رَبِحَ فِيهَا قَوْمٌ وَ خَسِرَ الآخَرُونَ»، دنیا مثل یک به همراهزاری هست، یک عده ای سود می‌برند از این به همراهزار و یک عده ضرر می‌کنند. در دنیای فضای مجازی هم همین تعبیر را می‌توانیم داشته به همراهشیم. لذا یک عده ای سود می‌برند و یک عده ای ضرر می‌کنند. ما به همراهید از این فرصت به نیکوی هستفاده بکنیم و به نفع خودمون، به نفع دین، به نفع جامعه و فرهنگ دینی خودمون و فرهنگ ملی خودمون از این فضا بهره برداری بکنیم.

کد مطلب: ۳۹۲۵۸۲

 

 

نوشته سیاه جامگان نیوز – مصاحبه به همراه حجت‌الاسلام رستمیان دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی هستان سمنان اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد