سیاه جامگان نیوز – مصاحبه به همراه دکتر داود فیض در حوزه فضای مجازی

 

Share/Save/Bookmark

مصاحبه به همراه دکتر داود فیض در حوزه فضای مجازی

سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ تایم ۱۵:۴۷

جناب آقا دکتر داوود فیض
عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان
ریهست بنیاد نخبگان هستان سمنان

ضرورت برگزاری دوره های سواد فضای مجازی به چه میزان هست؟

بسم الله الرحمن الرحیم

دوره های سواد فضای مجازی دفتر هستانی سراج در سمنان که در سال ۹۶ برگزار انجام گرفت دوره های به همراه کیفیت به همراهلایی بود. در ضرورت این دوره ها به همراهید اشاره انجام به همراه توجه به اتفاقات اخیر مثل تعداد پرونده های موجود در پلیس فتا، کلاه برداری ها و مزاحمت های خانوادگی در فضای مجازی، روابط نامشروع در فضای مجازی، همگی می طلبد که این گونه دوره ها افزایش برگزار شوند. نکته دیگر این هست که همه افراد حتی کسانی که سطح تحصیلات عالی دارند به همراهید سواد فضای مجازی را بیاموخانومد. به همراه کسب سواد فضای مجازی آن گاه می توانند در فضای مجازی به دور از خطا، حضور موثر در فضای مجازی داشته به همراهشند.

کیفیت دوره های سواد فضای مجازی دفتر هستانی سراج در سمنان از نظر شما چگونه بود؟

بنده در دوره نخست حاضر انجام گرفتم که از جهت کیفیت خیلی نیکو و موثر بوده هست. اساتید مسلط بودند و تجربه و دانش کافی را در حوزه فضای مجازی دارا بودند.

به نظر شما ضرورت حضور نیروهای آقامی انقلابی در فضای مجازی چگونه هست؟

یک وقتی بحث این بود که نیروهای خودی آیا وارد فضای مجازی بشوند یا خیر. امروز چاره ای نداریم جز حضور در این فضا و تاثیرگذاری مثبت در فضای مجازی. امروز حضور در این فضا قطعی هست و امروز دیگر به همراهید بر روی کمیت و کیفیت حضور صحبت کنیم؛ رهبری هم فرمودند که در این فضا حضور فعال داشته به همراهشید. به نظر بنده در حال حاضر حضور انقلابیون به طوری که دیگران از این فضا هستفاده انجام میدهند آنقدر قدرتمندانه و به همراه کیفیت نیست و می طلبد که نیروهای انقلابی حضورمنظم تر، ساختارمندتر و به همراه پلن تر داشته به همراهشند. به صورت حتم در این یکی دو سال اخیر وضعیت حضور نیروهای انقلابی بهتر انجام گرفته اما به همراه وضعیت ایده آل فاصله داریم.

نکته دیگری که زیاد حیاتی هست این هست که اگر در این فضا حضور نداشته به همراهشیم در این فضایی که مثل یک میدان جنگ هست برای تصاحب افکار، روح و قلب آقام، محکوم به شکست خواهیم بود. مگر می شود یک میدان جنگی به همراهانجام گرفت و شما یک طرف مخاصمه به همراهشی و بروی در خانه و بخوابی؟ دشمن وقتی حاضر می شود وقتی شما در خانه، در خواب به همراهشی و نقش منفعلانه داشته به همراهشید، آسوده تر شما را نابود می کند و تکه پاره می کند. امروز به همراهید در برابر تاکتیک ها و روش ها صحبت کنیم. اگر نبه همراهشیم، افکار، اذهان و عقاید آقام در هر درجه ای تصاحب و فتح خواهد انجام گرفت و آن وقت نیروهای انقلابی خودشان هم توسط دشمن تصاحب می شوند.

در پایان من سال ۹۷ را خدمت همه آقام ایران تبریک عرض می کنم و امیدوارم سال ظهور حضرت ولی عصر (عج) به همراهانجام گرفت.

کد مطلب: ۳۹۲۵۸۱

 

 

نوشته سیاه جامگان نیوز – مصاحبه به همراه دکتر داود فیض در حوزه فضای مجازی اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد