سیاه جامگان نیوز – پرتاب ماهواره برای جمع‌آوری زبه همراهله‌های فضایی

 

Share/Save/Bookmark

پرتاب ماهواره برای جمع‌آوری زبه همراهله‌های فضایی

سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ تایم ۱۱:۴۸

دانشمندان اروپایی همراه موشک فالکون ۹ یک ماهواره آزمایشی به مدار زمین فرستادند تا به همراه تاکتیکهای مختلف زبه همراهله‌های فضایی را جمع‌آوری کنند.

به نقل سیاه جامگان نیوز به گرازش از به همراهشگاه رویدادنگاران پویا؛ دانشمندان اروپایی روش جدیدی برای پاکسازی زبه همراهله‌های فضایی ابداع انجامه‌اند؛ در همین رهستا همراه موشک فالکون ۹ که هفته قبل به ایستگاه فضایی بین‌المللی رفت یک دستگاه آزمایشی به نام RemoveDERBIS نیز ارسال انجام گرفت.

RemoveDERBIS ماهواره‌ای آزمایشی هست که می‌تواند زبه همراهله‌های شناور در فضا را به همراه هستفاده از تاکتیکهای مختلف مانند یک تور عظیم جمع‌آوری کند.

در RemoveDERBIS از چهار فناوری کلیدی هستفاده می‌شود که عبه همراهرتند از یک تور عظیم، موشک هارپون (نوعی موشک ضدکشتی)، یک سیستم جهت‌یابی بصری و سیستمی که از سرعت حرکت زبه همراهله‌ها می‌کاهد تا از کنترل خارج نشوند.

این ماهواره در ارتفاع ۴۰۰ تا هزار مایلی زمین قرار می‌گیرد و به همراه هستفاده از دو کیوب ست فرآیند جمع‌آوری زبه همراهله‌ها را شبیه‌سازی می‌کند.

وخانوم این سیستم در کل کاهش از ۱۰۰ کیلوگرم هست و مأموریت RemoveDERBIS از سال ۲۰۱۳ میلادی آغاز انجام گرفته و کنسرسیومی از ۱۰ شرکت از سراسر اروپا از جمله ایربه همراهس و مرکز فضایی دانشگاه سوری در آن همکاری می‌کنند.

پایان پیام/

کد مطلب: ۳۹۲۵۹۳

 

 

نوشته سیاه جامگان نیوز – پرتاب ماهواره برای جمع‌آوری زبه همراهله‌های فضایی اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد