سیاه جامگان نیوز – چگونه دارو را در ماه رمضان مصرف کنیم

 

Share/Save/Bookmark

چگونه دارو را در ماه رمضان مصرف کنیم

دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ تایم ۰۹:۲۵

قطع مصرف دارو و یا تغییر در میزان و زمان مصرف داروها، بدون مشورت به همراه پزشک معالج و یا دکتر داروساز، کار نادرستی هست که می‌تواند به همراهعث بروز اختلال در روند درمان و کاهش اثر بخشی داروها شود.

به نقل سیاه جامگان نیوز به گرازش ازتسنیم، دکتر فرزانه فرجیان – معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به همراه بیان این مطلب اظهار داشت: قطع مصرف دارو و یا تغییر در میزان و زمان مصرف داروها، بدون مشورت به همراه پزشک معالج و یا دکتر داروساز، کار نادرستی هست که می تواند به همراهعث بروز اختلال در روند درمان و کاهش اثر بخشی داروها شود.

وی تصریح انجام: قطع خودسرانه مصرف برخی از داروها مانند داروهای بیماران کلیوی، داروهای مغز و اعصاب، داروهای فشار خون و صرع، کار زیاد خطرناکی هست که می تواند عوارض ناگواری به دنبه همراهل داشته به همراهانجام گرفت.

وی در ادامه گفت: برای جلوگیری از بروز مسمومیت دارویی و یاتداخل مصرف داروها به همراه یکدیگر، بیماران درخصوص نحوه مصرف داروها به همراه غذا و یا مصرف با هم تعدادین دارو، به همراه پزشک مشورت کنند.

فرجیان اظهار داشت: بیماران دیابتی، بیماران کلیوی، مبتلایان به آسم و یا صرع، مادران به همراهردار و شیرده، مبتلایان به زخم‌های گوارشی حتماً به همراهید قبل از اقدام به روزه داری، پزشک معالج خود را در جریان قرار داده و درخصوص نحوه مصرف داروهای خود به همراه وی مشورت کنند.

به نقل سازمان غذا و دارو – وی در رابطه به همراه بیماران دیابتی، بویژه مصرف کنندگان انسولین اظهار داشت: این دسته از بیماران به همراهید زیر نظر پزشک اقدام به روز داری انجامه و روزانه در تعدادین نوبت بصورت منظم میزان قند و فشار خون خود را کنترل کنند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به همراه اشاره به طولانی بودن مدت روزه داری وکاهش میزان الکترولیت ها، آب و قند بدن،توصیه انجام: بهتر هست روزه داران گرامی افطار خود را به همراه آب، چای، سوپ سبزیجات به همراه تعداد عدد خرما شروع و پس از گذشت یک تا دو تایم از افطار، نسبت به صرف شام اقدام کنند.

وی تاکید انجام: در شروع افطار به همراهید از مصرف غذاهای پرچرب، سرخ انجامنی و حجیم اجتناب انجام و نوشیدن آب زیاد سرد نیز در ابتدای افطار به همراهعث بروز اختلال در هضم غذاو تضعیف عمکلرد معده می‌شود.

پایان پیام/

کد مطلب: ۳۹۲۶۴۷

 

 

نوشته سیاه جامگان نیوز – چگونه دارو را در ماه رمضان مصرف کنیم اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد