سیاه جامگان نیوز – گزارش:‌ گلایه از گلایه؛ سرنوشت دلخوری‌های وزیر بهداشت به کجا ختم می‌شود؟

 

Share/Save/Bookmark

گزارش:‌ گلایه از گلایه؛ سرنوشت دلخوری‌های وزیر بهداشت به کجا ختم می‌شود؟

دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ تایم ۰۹:۱۱

به همراه وجود اختلاف بین برخی‌ چهره‌های دولتی از یکدیگر به نظر می‌رسد مدیر‌‌جمهور هم به این اختلاف‌ها ورود انجامه و پاسخ گلایه را به همراه گلایه داده هست.

به نقل سیاه جامگان نیوز به گرازش از تسنیم – موضوع اختلاف بین برخی چهره‌های دولتی از بدو تشکیل کابینه دوازدهم به همراهرها مطرح انجام گرفته،‌ یک روز اختلاف ابداًح‌طلبه همراهن به همراه مدیر دفتر مدیر‌جمهور، روز دیگر اختلاف اسحاق جهانگیری به همراه مدیر‌جمهور،‌ جهانگیری به همراه محمود واعظی،‌ علی ربیعی وزیر کار به همراه قاضی زاده‌هاشمی وزیر بهداشت و ….

حالا هم در جدیدترین مورد، موضوع ناآسودهی و گلایه سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و تعلیم پزشکی کشور از مدیر‌جمهور مطرح انجام گرفته هست. برهمین اساس امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی عضو هیئت‌مدیره مجلس شورای اسلامی دربه همراهره گلایه برخی از وزرا از جمله وزیر بهداشت از مدیر‌جمهور گفت: ببینید، دربه همراهره پسرعمومی بنده صحبت می‌کنید، به صورت حتم تنها وزیر بهداشت نیست که گلایه‌هایی دارد برخی از وزرا نیز این‌گونه هستند. وزیر بهداشت به‌دلیل اینکه قدری رُک‌تر هست گلایه‌ها را بیان می‌کند، به صورت حتم وی از جمله وزرایی هست که کاهش مشکلات را بیان می‌کند.

افزایش بخوانید

گلایه وزیر بهداشت از روحانی به‌روایت پسرعمویش

پیشتر نیز اختلاف وزیر بهداشت به همراه وزیر رفاه سرو صدای زیادی به پا انجامه بود. اختلاف‌هایی که گویا منجر به گلایه وزیر بهداشت از مدیر جمهور انجام گرفته و حتی موجب انجام گرفته بود که قاضی‌زاده هاشمی ترجیح دهد تا در تعدادین جلسات هیئت دولت شرکت نکند.

ادغام بیمه‌ها و اختصاص بودجه‌های میلیاردی آغاز اختلاف بین دو وزیر بهداشت و رفاه بوده هست؛‌ بدهی بیمه‌ها به وزارت بهداشت به ۱۱ هزار میلیارد تومان رسیده و وزارت بهداشت از این مسئله به انجام گرفتت ناآسوده و حتی خوهستار برخورد نهادهای نظارتی به همراه تامین اجتماعی انجام گرفته هست.

طرح تغییر سلامت؛‌ محل اختلاف دیگر وزارت بهداشت و وزرات رفاه بوده،‌ طرحی که بودجه زیادی به پای آن ریخته انجام گرفته و حالا اگر بنا به همراهانجام گرفت متوقف شود به همراه تورمی غیرقابل تحمل در بخش درمان مواجه خواهیم بود و اگر هم این اختلاف‌ها به پایان رسید ممکن هست بیمه‌‌ها از تامین هزینه‌ها خودداری و در این صورت نیز شاهد زیر خط فقر رفتن بیماران به همراهبت هزینه‌های درمان می‌شود.

این درست همان نکته‌ای هست که کلاف اختلافات وزارت بهداشت و وزارت رفاه را پیچیده‌تر می‌کند و شاید آنها را مجبور انجامه تا برای فرار از چاله‌ای که در آن افتاده‌اند، یکدیگر را دنبال قرار دهند.

موضوع طرح تغییر سلامت و بی‌توجهی برخی دولتی‌ها از جمله تیم اقتصادی دولت به این طرح به همراهعث دلخوری وزیر بهداشت از مدیر‌جمهور نیز انجام گرفته هست،‌ اختلافی که حسینعلی منطقهیاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی دربه همراهره آن می‌گوید: تیم اقتصادی دولت متأسفانه به همراه وزارت بهداشت همراه نیست. به صورت حتم در دولت یازدهم هم این مورد وجود داشت حتی جناب آقا قاضی‌زاده هاشمی قصدی برای حضور در کابینه دولت دوازدهم نداشت، ولی جناب آقا روحانی قول داده بود که این مشکلات را حل کند، ولی به‌نظر من مشکلات حل نانجام گرفته هست. به‌دلیل اینکه مشکلات جدی بر سر اجرای طرح تغییر سلامت وجود دارد وزیر بهداشت حتی برخی از جلسات هیئت دولت را به‌نشانه اعتراض شرکت نمی‌کند.

حالا به همراهید منتظر ماند و دید حجت‌الاسلام حسن روحانی آیا توجه عملی به گلایه و ناآسودهی وزیر بهداشت خواهد انجام یا خیر‌، هرتعداد روحانی دو هفته پیش در نقل کردانی از از آنچه وی آن را ناامیدی برخی وزرا تعبیر انجامه بود، به انجام گرفتت گلایه انجام و حتی خطاب به این دست از وزرا گفت که نیاز نیست که حتما تا پایان چهار سال در صندلی خود به همراهقی بمانند.

انتهای پیام/

کد مطلب: ۳۹۲۶۴۲

 

 

نوشته سیاه جامگان نیوز – گزارش:‌ گلایه از گلایه؛ سرنوشت دلخوری‌های وزیر بهداشت به کجا ختم می‌شود؟ اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد