سیاه جامگان – واکنش علی مطهری به نامه مجلس رویدادگان رهبری دربه همراهره برجام

علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به احمد جنتی به نامه مجلس رویدادگان دربه همراهره برجام واکنش نشان داد.

به نقل سیاه جامگان، متن تکمیل نامه نایب رییس مجلس به جنتی به شرح زیر هست:
«جناب جناب آقا جنتی دامت برکاته

رییس محترم مجلس رویدادگان رهبری

به همراه اهداء سلام در نامه‌ای که در ارتبه همراهط به همراه خروج آمریکا از برجام نوشته‌اید، تعداد نکته قابل تامل هست. در این نامه از طرفی پذیرفته‌اید که برجام به همراه نظر مقام رهبری امضا انجام گرفته هست و از طرف دیگر از رییس‌جمهور خوهسته‌اید که به خاطر خسارت‌های وارده ناشی از برجام از آقام عذرخواهی کند. آیا این دو نقل کرد تناقض و احیانا تعریض ناخوهسته به مقام رهبری نیست؟

همچنین گفته‌اید در صورت اخذ نانجام گرفتن تضمین‌های جدی و محکم از اروپایی‌ها، خروج از برجام تکلیف شرعی و قانونی دستگاه دیپلماسی خواهد بود.

آیا تکلیف شرعی دستگاه دیپلماسی را جنابعالی تعیین می‌کنید یا مقام رهبری؟ همچنین آیا تکلیف قانونی دستگاه دیپلماسی را جنابعالی تعیین می‌کنید یا مجلس؟

حقیقت این هست که یکی از معضلات کشور ما دخالت نهادهای مختلف در کار یکدیگر هست. وظیفه مجلس رویدادگان رهبری طبق قانون اساسی، گذشته از انتخاب رهبر در زمان خاص، نظارت بر بقای شرط عدالت در مقام رهبری و نظارت بر دستگاه‌های زیرمجموعه رهبر هست.

ورود به مسائلی مانند برجام و تعیین تکلیف برای رییس‌جمهور و مجلس شورای اسلامی از وظایف آن مجلس نیست، برای جنابعالی آرزوی توفیق الهی دارم.

به همراه تقدیم احترام علی مطهری»

 


 

نوشته سیاه جامگان – واکنش علی مطهری به نامه مجلس رویدادگان رهبری دربه همراهره برجام اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد