سیاه جامگان – واکنش های عجیب به حمله موشکی یمنی ها به عربستان؛ از هانجام گرفتار به ایران تا حمله به مظلوم

در پی حمله موشکی ارتش یمن به عربستان، یک مقام نظامی سعودی از احتمال واکنش متقابل نظامی علیه ایران رویداد داده هست. با هم، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، خواهان خویشتنداری طرفین درگیر انجام گرفته و در مورد تانجام گرفتید جنگ یمن هانجام گرفتار داده هست.

 

به نقل سیاه جامگان# ژنرال ترکی ملکی، نقل کردگوی نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان در جنگ یمن، روز دوشنبه در یک نشست رویدادی در ریاض، سیاه جامگان عربستان، گفت: “ما حق واکنش به ایران در زمان و مکان معقول را برای خود محفوظ می‎دانیم”.

 

او حملات موشکی شب یکشنبه ۲۵ مارس (۵ فروردین) را نوعی تانجام گرفتید “خطرناک” درگیری توصیف انجام.

 

 
به نقل رادیو فردا، مقامات سعودی می گویند که سیستم دفاع موشکی این کشور هفت موشک را که از یمن شلیک انجام گرفته بود، ره‌گیری و منهدم انجامه هست. به گفته مقامات، سه موشک به طرف ریاض شلیک انجام گرفته و یک نفر در اثر اصابت ترکش در حومه این منطقه کشته انجام گرفته هست.
 
در حالی که سه سال سعودی ها منطقههای یمن را بمبه همراهران انجام میدهند، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، به همراه صدور بیانیه ای اقدام یمنی ها را به‌انجام گرفتت محکوم انجامه هست!
 
گوترش خواهان خویشتنداری طرفین درگیر انجام گرفته و گفته هست: “تانجام گرفتید درگیری ها راه حل نیست.”
 
قرار هست دبیرکل سازمان ملل متحد روز سه شنبه در نیویورک به همراه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی – که به آمریکا سفر انجامه هست – دیدار کند.
 
در واکنشی متقابل، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در شبکه توییتر نوشته هست: “برخی سرمست دوشیدن هستند و برخی از اینکه دوشیده بشوند، خوشحال ترند. در همین اثنا، یمنی ها، که مجرم جوان تازه کار درصدد سوء هستفاده از آنها برای جهش کاری خود می به همراهانجام گرفت، توسط غرب به فراموشی سپرده انجام گرفته‎اند.”
 
رویدادگزاری حتمی عربستان سعودی گزارش داد که منطقههای نجران، جازان و خمیس مشیط در جنوب عربستان هم دنبال حمله موشکی بوده اند. این حملات در سومین سالگرد حمله نظامی عربستان و متحدانش به یمن شد.
 

تصویر/ خانه‌ای در حومه ریاض که گفته انجام گرفته قطعاتی از موشک منهدم انجام گرفته روی آن سقوط انجامه هست

 

به نقل بی بی سی، شاهدان در ریاض از شنیدن صدهای انفجار و مشاهده دود در آسمان رویداد داده اند. فیلم‌هایی هم منتشر انجام گرفته که نشان می‌دهد ظاهرا یکی از موشک‌های ضدهوایی عربستان بدون برخورد به دنبال سقوط انجامه و روی زمین منفجر انجام گرفته هست.

 

در واکنش به حمله موشکی یمن، وزارت ‌خارجه آمریکا نیز روز دوشنبه (۶ فروردین/ ۲۶ مارس)  در بیانیه‌یی این حمله را محکوم انجام و مجدداَ “حق دفاع عربستان سعودی از مرزهایش” را به حتمیت شناخت. در بیانیه وزارت‌خارجه آمریکا، بدون اشاره به صدها خانواده یمنی که در حملات هوایی آل سعود، عزیزانشان را از دست داده اند، به همراه خانواده یک کشته و مجروحان حملات یمن به خاک عربستان همدردی انجام گرفته هست.

 

به نقل دویچه وله، بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا نیز روز دوشنبه به همراه صدور بیانیه‌ای نوشت: «از موشک‌های متعددی که شامگاه گذشته به سمت عربستان سعودی شلیک انجام گرفت و جان غیرنظامیان را دنبال قرارداده و یک تن نیز کشته برجای گذاشت، متأثر انجام گرفتم. »

 

 جانسون از سازمان ملل متحد خوهسته هست  تا “دربه همراهره نحوه ورود موشک‌های اخیر به یمن که مغایر قطعنامه سازمان ملل هست تحقیق کند.” او  به همراهزگشت به گفت‌وگوهای سیاسی را “راهکار حیاتیی در جهت پایان دادن به درگیری‌ها در یمن به‌منظور حفظ جان آقام این کشور و امنیت ناحیه ” عنوان انجامه هست.

 

در آغاز چهارمین سال شروع جنگ عربستان علیه یمنی‌های، هنوز چشم‌اندازی برای پایان این جنگ دیده نمی‌شود و رنج و گرسنگی و آوارگی در یمن رو به فزونی هست. دستکم ده هزار نفر یمنی در این جنگ  کشته  و صدها هزار نفر آواره انجام گرفته‌اند. شیوع وبه همراه و انواع بیماری‌های واگیر در کنار سوءتغذیه‌ای که به دلیل تحریم‌ یمن توسط عربستان انجام گرفتت یافته بحرانی انسانی را در یمن به ابعادی خطرناک رسانده هست.

 

 

نوشته سیاه جامگان – واکنش های عجیب به حمله موشکی یمنی ها به عربستان؛ از هانجام گرفتار به ایران تا حمله به مظلوم اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد