ورود به هر رشته‌ای تخصص و تجربه می‌خواهد.

به نقل سرویس سینما و تئاتر سیاه جامگان فرهنگی ؛مهناز افشار از سال ۱۳۷۶ به همراه به همراهزی در مجموعه تلویزیونی عشق گمانجام گرفته کارش را شروع انجام، اما به همراه فیلم سینمایی شور عشق بود که به منطقهت رسید. پس از آن نوبت به به همراهزی در فیلم‌های خاکستری، نگین، کما و آکواریوم رسید و ابتدای دهه ۸۰ جاپای خود را در عرصه به همراهزیگری محکم انجام. این راه به همراه آثاری چون سالاد فصل و تله ادامه پیدا انجام تا سرانجام فیلم آتش‌بس، مهناز افشار را به یک ستاره سینمایی تبدیل انجام. اما درست در زمانی که او به عنوان ستاره سینمای تجاری به قله دست یافته بود، به همراه گزیده‌کاری راهی متفاوت را پیش گرفت. به همراهزی در فیلم‌هایی مانند سالاد فصل، کارگران مشغول کارند، چه کسی امیر را کشت و به صورت حتم سعادت‌آبه همراهد که برایش در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل را به ارمغان آورد.

در دوره‌ای از شما به عنوان ستاره سینمای تجاری یاد می‌انجام گرفت. آیا از این انتساب ناآسوده می‌انجام گرفتید؟

به نظر من اشکالی ندارد یک به همراهزیگر فیلم‌‌هایی در کارنامه‌اش داشته به همراهانجام گرفت که به همراهعث رونق سینمای ایران هم انجام گرفته به همراهانجام گرفت. این یک حسن هست و کسی نمی‌تواند ایراد بگیرد، چون اگر سینما رونق نداشته به همراهانجام گرفت، کسی فیلم نمی‌بیند تا بعدش فیلم‌های ارزشمند هم تولید شود.

اما به شرطی که در فیلم به همراه ارزش هم ظاهر انجام گرفته به همراهانجام گرفت.

این را قبول دارم که من به همراهزیگر، اگر فیلم پرفروشی دارم به همراهید حتماً اثر به همراهارزشی هم در کارنامه داشته به همراهشم. به همراه این حال قبول دارم اوایل کار شاید به همراهید افزایش دقت می‌انجامم و وسواس افزایشی به خرج می‌دادم. شاید چون برایم ورود به این عرصه حیاتی بود، در پذیرفتن کارها کمی عجله می‌انجامم.

چه جوری وارد این عرصه انجام گرفتید؟

من در دبیرستان علوم تجربی خواندم و بعد ادامه تحصیل دادم و تدوین خواندم. یعنی الکی وارد سینما نانجام گرفتم. به همراه یک دیدگاه وارد انجام گرفتم. بعد هم کلاس‌های بیان جناب آقا سمندریان رفتم. کتاب خواندم و فیلم دیدم و تمرین انجامم. ممکن هست فیلم‌هایی در کارنامه من به همراهانجام گرفت که نیکو درنیامده، به همراه این حال فکر می‌کنم هر انتخابی که انجامه‌ام، آن لحظه دلیلی برای خودش داشته هست.

خودتان کدام را افزایش می‌پسندید: جایگاه یک ستاره یا یک به همراهزیگر به همراه نقش‌های متفاوت؟

من هردویش را کنار هم می‌پسندم.

خیلی از به همراهزیگران به سمت تجربه‌های دیگری در سینما مانند کارگردانی یا سایر هنرها مثل عکاسی رفته‌اند. شما چطور‌؟

فعلاً قصد کارگردان انجام گرفتن ندارم. ورود به هر رشته‌ای تخصص و تجربه می‌خواهد، اما چون قبل از به همراهزیگری، تدوین خوانده‌ام و کارهای فنی را هم دوست دارم، شاید یک روز به همراه اجازه هستادان به سمت فیلمبرداری بروم یا به همراه اجازه تهیه‌کنندگان، تهیه‌کننده شوم.

در تعداد سال اخیر نشان داده‌اید از انعطاف نیکوی در پذیرش نقش‌های گوناگون برخوردارید. اما به همراهز به همراه این حال در برخی کارهایتان همان شخصیت فیلم آتش‌بس می‌شوید. دلیل؟

یک موقع‌هایی کارگردان به من می‌گوید همان جنس به همراهزی در آتش‌بس را می‌خواهم و این مکان دیگر از دست من خارج هست.

اما به همراه تعداد کار نشان دادید که چقدر توانایی دارید در نقش متفاوت ظاهر شوید.

خب دیگر این مکان بحث سبک و سلیقه مطرح می‌شود و کاری از دست من بر نمی‌آید.

سابقه کار تدوین چه کمکی به به همراهزی شما انجام و دلیل آن را رها انجامید؟

کار تدوین برای آدم پرهیجانی مثل من خیلی دشوار بود، چون به همراهید تایم‌ها پشت میزی می‌نشستم و کار می‌انجامم. ولی به من کمک انجام کادر را بشناسم و خیلی چیزها. به طوری که دغدغه‌ام بعد از به همراهزیگری، فیلمبرداری هست.

چقدر در کارتان به هنرنمایی به همراهزیگر مقابلتان اهمیت می‌دهید؟

چون سینما کار گروهی هست و اگر یک نفر بد کار کند، کل فیلم صدمه می‌بیند و نمی‌توان به هنرنمایی به همراهزیگر مقابل بی‌تفاوت بود.

افزایش فیلم‌های کم‌شخصیت را می‌پسندید یا شلوغ را؟

از آن‌دسته به همراهزیگرانی هستم که فیلم‌های پربه همراهزیگر را تعدادان دوست ندارم. حاضرم بروم نقش کوچکی در فیلمی بگیرم، اما نقش نخست یک کار پر شخصیت نشوم.

خب برسیم به سیمرغ بلورین جشنواره بیست و نهم فجر که به خاطر سعادت‌آبه همراهد گرفتید. در مراسم اختتامیه گفتید که خوشحال هستید بعد از ۱۵ سال کار شما دیده انجام گرفت. آیا فکر می‌کنید این می‌تواند یک نقطه عطف دیگر برای شما به همراهانجام گرفت؟

فکر می‌کنم روند به همراهزی‌های گذشته من به همراهعث انجام گرفت تا مازیار میری به من اعتماد کند. من از ۱۸ سالگی وارد سینما انجام گرفته‌ام و معتقدم کارهای نیکو و بدم برای من تجربه و پله‌ای بود تا به امروز برسم. در واقع همه کارهایم در این که به این مکان برسم، نقش داشته‌اند و سعادت‌آبه همراهد هم از آن مستثنا نیست و می‌تواند یک شروع دوبه همراهره محسوب شود.

حالا چی؟ آیا از جایگاه امروزتان در سینما راضی هستید؟

به همراهزهم از جایگاه خودم راضی نیستم که نه شعار هست و نه ادا و اصول. بی‌شک متداوم راه به همراهز هست و هیچ وقت پیشرفت متوقف نمی‌شود.

نوشته ورود به هر رشته‌ای تخصص و تجربه می‌خواهد. اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد