پایگاه قرآنی و تعلیمی شفا » بررسی تلاوت جناب آقا امیرحسین جمشیدی از همدان

تلاوت جناب جناب آقا جمشیدی به درخوهست خودشان در سایت قرار نگرفت

***************************

 

برادر گرامی جناب جناب آقا جمشیدی سلام علیکم:

تلاوت شما از سوره مبه همراهرکه احزاب را گوش دادم. کلیت تلاوتتان نیکو بود. بخشی از تلاوت را به همراه بهره گیری از هستاد شحات اجرا انجامید ولی بخش دیگر آن را فکر میکنم خودتان تلحین انجامید که به صورت حتم بلامانع هست. به لحاظ کیفیت صوت، مقداری پر التهاب و شتابزده عمل می انجامید که این حالت معقول نیست. تعداد نکته ای هم در این تلاوت وجود داشت که خدمتتان عرض میکنم:

۱ –  لازم هست روی مسائل تجویدی حتماً کار کنید. لازم هست در یکی از جلسات به صورت مستمر حضور پیدا کنید تا مسائل تجویدی تلاوتتان ابداًح شود.

۲ – خارج ها و ناکوکی هایی در تلاوت داشتید که به همراهید به مرور برطرف کنید. به مسائل کیفی و سلامت اجرا خیلی دقت داشته به همراهشید و کوچکترین مواردی که موجب ضعف و افت کیفیت می گردد را برطرف کنید. هرگونه عاملی که موجب افت کیفیت نغمه پردازی تلاوت شود جزو موارد خروج محسوب می شود.

۳ – در قطعاتی که در درجات به همراهلای صدا اجرا انجامید مقداری کنترل صوت از دستان شما خارج انجام گرفت و کیفیت طنین و طابع صدایتان به همراه افت همراه بود. در قطعات به همراهلا سعی کنید کیفیت طنین صدا را حفظ کنید و آن را به شکل مطلوب اجرا کنید.

۴ – زمانیکه تلاوتتان را آغاز می کنید به شکلی شروع کنید که شنونده از شنیدن صدای شما حالت اعتماد به نفس را متوجه شود. شروع تلاوت و اجرای تعداد زیادی از قطعات لحنی این تلاوت همراه به همراه حالتی از ترس و اضطراب بود و بنده به عنوان یک شنونده چنین برداشتی از صدای شما داشتم.

 

موفق به همراهشید محمدکاکاوند

تعداد به همراهزدید: ۱۲

نوشته پایگاه قرآنی و تعلیمی شفا » بررسی تلاوت جناب آقا امیرحسین جمشیدی از همدان اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد