پایگاه قرآنی و تعلیمی شفا » بررسی تلاوت جناب آقا سیدسعید هاشمی از ورامین

تلاوت جناب آقا سیدسعید هاشمی از ورامین

***************************

برادر گرامی جناب جناب آقا هاشمی سلام علیکم:

تلاوت شما از سوره مبه همراهرکه هود (ع) را گوش دادم. کلیت تلاوتتان نیکو بود. بنده معتقدم تقلید از هستاد عبدالفتاح شعشاعی به همراهید بر اساس موضوع یا موضوعات خاص صوتی و لحنی صورت گیرد و شما به همراهید بدانید که برای چه کاری و برای کسب چه مهارتی و … از هستاد عبدالفتاح تقلید می کنید. اگر نسبت به سؤالات دلیلیی کار به این معنی که دلیل اینکار را انجام می دهید پاسخ دارید به کارتان ادامه دهید. به صورت حتم نظر اساتید در این خصوص محترم هست ولی بنده به روش هایی که توصیه انجام میدهند معتقد نیستم. تعداد نکته ای هم در این تلاوت وجود داشت که خدمتتان عرض میکنم:

۱  ناکوکی های خیلی زیادی در این تلاوت وجود داشت. به این ناکوکی ها دقت کنید.

۲ – به مسئله اپایان الحرکات دقت کنید بخصوص در حرکات کوتاه. به مقدار زمان کشش حرکات کوتاه افزایش توجه کنید. بعضی از حرکات کوتاه را به همراه سرعت افزایشی ادا می کنید که صحیح نیست.

۳ – به قلقله حرف طاء در کلمه اهبط دقت کنید. این مدل قلقله امروزه در تلاوت صحیح نیست. به صورت حتم قاریان قدیمی به شکلی که شما ادا انجامید ادا انجام میدهند. در واقع این مدل قلقله نوعی فرهنگ اداءالحروف در نسل قدیم قراء بوده هست. شما سعی کنید قلقله را به شکلی که امروزه اجرا می شود اجرا کنید.

۴ – کیفیت تحریرها را توجه کنید. در موارد متعددی تحریرها مشکل داشتند.

۵ – در قسمت های توسط و اوج صدا روی کنترل صدا و حفظ کیفیت مطلوب طنین صدا دقت کنید.

۶ – مسائل تجویدی را جدی بگیرید. موارد مختلفی وجود داشت که مشکل تجویدی محسوب می شوند. برای مثال حرف ظاء قلقله ندارد که شما در کلمه حفیظ به آن قلقله دادید.

 

موفق به همراهشید محمدکاکاوند

تعداد به همراهزدید: ۱۷

نوشته پایگاه قرآنی و تعلیمی شفا » بررسی تلاوت جناب آقا سیدسعید هاشمی از ورامین اولین بار در فرهنگی سیاسی سیاه جامگان پدیدار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد